ВАКС призначив безоплатного захисника колишній помічниці екснардепа Логвинського

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про призначення безкоштовного захисника підозрюваній.

Вищий антикорупційний суд призначив безоплатного адвоката колишній помічниці екснародного депутата України Георгія Логвинського Марії Шевкопляс (раніше Швець), оскільки її захисники не з'явилися в судове засідання.

Таке рішення 12 січня ввечері ухвалив слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін, повідомляє «Слово і діло».

Він з'ясував, що обидва захисники Шевкопляс Євген Солодко і Валерія Лутковська не з'явилися в засідання з розгляду клопотання про надання дозволу на заочне розслідування стосовно Шевкопляс без поважних причин. Тому суддя задовольнив клопотання прокурора.

«Вважаю за необхідне залучити захисника для здійснення захисту підозрюваної Марії Шевкопляс (Швець) в ході розгляду клопотання старшого детектива НАБУ погодженого прокурором САП про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно Марії Шевкопляс (Швець), підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Доручити директору Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у місті Києві призначити адвоката для участі у розгляді зазначеного клопотання та забезпечити його прибуття до ВАКС на 17:00 13 січня 2022 року», – оголосив суддя Шкодін.

Також суддя зобов'язав директора цього центру забезпечити безперервне прибуття призначеного захисника, попри явку вже наявних захисників підозрюваної.

Як відомо, 12 жовтня 2020 року слідча суддя ВАКС заочно заарештувала Шевкопляс. Раніше НАБУ і САП також пробували притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: