У Міноборони пояснили, для чого потрібний військовий облік жінок

Читать на русском
Військовий облік жінок в Україні допоможе з’ясувати, які фахівці можуть у разі потреби залучатись до оборони держави.
Слово і діло

Військовий облік жінок в Україні допоможе з’ясувати, які фахівці можуть у разі потреби залучатись до оборони держави. Про це заявив військовий комісар Київського обласного територіального центру комплектування полковник Валерій Куценко.

«Будь-який облік ресурсів держави важливий для розуміння потенціалу, тобто які фахівці є в країні і можуть у крайньому випадку залучатися до оборони держави», — пояснив він, пише «Укрінформ».

У Міноборони розповіли, чи візьмуть на військовий облік вагітних та жінок з дітьмиВагітні жінки та жінки з малолітніми дітьми також муситимуть стати на військовий облік. Робота з реалізації наказу Міноборони буде проводитися до кінця 2022 року.

За його словами, жінок і раніше брали на військовий облік, але частина спеціальностей не були враховані.

«Це не призов чи мобілізація. Зараз у ЗМІ дуже багато маніпуляцій. Звичайно, ми завжди раді і жінкам, і чоловікам, які бажають приєднатися до лав Збройних Сил за контрактом. Але, повторюємо, у цьому випадку йдеться лише про облік, а не про призов або будь-яку іншу обов’язкову форму залучення жінок до армії», — пояснив Куценко.

Нагадаємо, що 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони №313 від 11 жовтня 2021 року «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінок беруть на військовий облік військовозобов'язаних».

Напередодні у Міноборони повідомили, чи візьмуть на військовий облік вагітних та жінок з дітьми.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал