Військова допомога від партнерів: що Україна отримала у 2021 році

Читать на русском

В оборонному бюджеті США на наступний рік закладено 300 млн доларів на підтримку України. Крім того, у Білому домі заявили, що розглядають надання посиленого пакету озброєнь та військової техніки для Києва. «Слово і діло» пропонує подивитися, яку військову допомогу Україна отримала у 2021 році від Штатів та інших міжнародних партнерів (основні поставки).

Загальний обсяг програм допомоги США Україні цього року становив 450 млн доларів. Зокрема, 275 млн доларів було виділено в рамках програми «Ініціатива сприяння безпеці України», 115 млн доларів – за програмою «Іноземне військове фінансування».

Наприкінці року Штати виділили Україні додатковий пакет допомоги з безпеки на 60 млн доларів – стрілецьку зброю та боєприпаси.

На початку року США поставили Україні 20 бронеавтомобілів HMMWV, а також 84 жорстко-корпусних надувних човнів типу RHIB і RIB. У березні прибула ще одна партія бронеавтомобілів – 35 штук.

У жовтні Україна отримала від США дві партії боєприпасів, індивідуальні аптечки та засоби радіолокаційного зв'язку. Крім того, Сполучені Штати передали Україні 30 протитанкових ракетних комплексів Javelin та 180 ракет до них.

У листопаді в Україну прибула чергова партія боєприпасів, а також два патрульні катери типу Island. Наступного року ці катери будуть обладнані зброєю виробництва США.

Латвія на початку року передала Україні сім санітарних автомобілів Land Rover Defender.

Від Великої Британії Збройні сили України отримали колісний протимінний трал SPARK. Він призначений для очищення шляхів руху військових колон від вибухонебезпечних предметів.

Наприкінці року Литва передала Україні майже 500 бронежилетів та інше спорядження.

Нагадаємо, «Слово і діло» розбиралося, як західні союзники України готові відповісти на можливе повномасштабне вторгнення Росії до нашої країни.

На інфографіці можна подивитися, які види летальної зброї є у Збройних сил України.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: