Військовий облік для жінок: головнокомандувач ЗСУ пояснив деталі

Читать на русском
Жінки багатьох спеціальностей будуть зобов'язані стати на військовий облік. При цьому, головнокомандувач ЗСУ запевнив, що навчання жінки відбуватимуть виключно за бажанням.
фото з відкритих джерел

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що саме передбачає військовий облік для жінок. При цьому, частину процесів, які здійснюються під час постановки на військовий облік, можна буде здійснити онлайн.

Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook.

«Хочу заспокоїти співгромадянок. По-перше, не йдеться про призив чи обов'язкову мобілізацію жінок до армії, як про це вже заявляють деякі ЗМІ. По-друге, готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур», - йдеться у повідомленні.

Залужний зазначив, що держава проводить антибюрократичну реформу.

«Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків – цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому. Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадян, чиї спеціальності у переліку для військового обліку та їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним», – зазначив він.

Усі до зброї: що не так з наказом Міноборони про військовий облік жінокЛогіка Міноборони у потребі постановки жінок на військовий облік простежується, але не завадив би хоча б анонс.

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що також планується введення перехідної норми, яка стосуватиметься зборів (навчань) військовозобов’язаних – на навчання жінки будуть відбуватимуть винятково за власним бажанням.

«Зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде! Єдине – Збройні сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому разі долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював. Це також крок назустріч жінкам, які мають бажання проходити військову службу у Збройних силах України, для уникнення зайвих процедур при займанні посади за своєю спеціальністю», – наголосив він.

Нагадаємо, що 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони №313 від 11 жовтня 2021 року «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінок беруть на військовий облік військовозобов'язаних».

Напередодні у Міноборони повідомили, чи візьмуть на військовий облік вагітних та жінок з дітьми.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал