Нардеп Заславський не вказав у декларації вартість низки майна – НАЗК

Читать на русском
У Нацагентстві завершили перевірку щорічної декларації члена українського парламенту від пропрезидентської фракції і знайшли там порушення на майже півтора мільйона гривень.
Юрій Заславський

Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло на 1,48 млн грн порушень у декларації за 2020 рік народного депутата від фракції «Слуги народу» Юрія Заславського, який не вказав вартості низки майна.

Про це йдеться у висновку НАЗК, повідомляє «Слово і діло».

У документі вказується, що нардеп Заславський не вказав вартість таких об'єктів нерухомості: житлового будинку площею 51,7 кв. м у с. Слобідка Ярмолинецького району Хмельницької області (згідно договору купівлі-продажу вартість 21 895 грн); земельної ділянки (вартість 26 725 грн); аптеки площею 67,8 кв. м (49 тисяч грн); приміщень у Хмельницькому площами 30 кв. м (10 тис. грн) і 133,7 кв. м. (50 тис. грн); земельної ділянки площею 374 кв. м (100 тис. грн); нежитлових приміщень у Хмельницькому площами 121,8 кв. м (100 тис. грн), 2,6 кв. м (7000 грн), 85 кв. м (50 тис. грн), 100 кв. м (199 576 грн) і 66,1 кв. м (198 500 грн); земельної ділянки площею 246 кв. м (327 488 грн); аптек у Хмельницькому площами 56,7 кв. м (77 230 грн) і 65,4 кв. м (263 211 грн). Загалом на суму 1,48 млн грн.

Юрій ЗаславськийНародний депутат України

Також, за даними Нацагентства, політик не вказав у декларації компанію «Медкомплект УА», власником якої є його дружина. Крім того, Заславський забув про дохід дружини від підприємницької діяльності в розмірі 1,33 млн грн, про що він надав пояснення. НАЗК їх врахувало, проте вони не спростовують недостовірних відомостей у декларації.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 1 480 625 грн, що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб'єкта встановлено ознаки правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України (недостовірне декларування)», – наголошують в агентстві.

У коментарі «Слово і діло» нардеп Заславський зазначив, що всі порушення стосуються майна, яке було придбане ним за кілька років до набуття депутатства. До того ж, за його словами, майно придбано за іноземну валюту, коли курс гривні був інший. Тому, як стверджує Заславський, він не знав яку суму вказувати в гривневому еквіваленті.

«Ми не знаємо, як само НАЗК порахувало вартість майна. Воно було придбане до депутатства за валюту і курс постійно змінювався. Мене до НАЗК ще не викликали», – сказав депутат.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп від «Слуги народу» Артем Нагаєвський не задекларував вартість автівки. Також у Нацагентстві мають претензії до колеги Нагаєвського по фракції Андрія Холодова.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал