Власників земельних паїв обклали новим податком

Читать на русском
Українці, які є власниками земельних паїв, зобов'язані будуть сплачувати мінімальний податок у 1,5 тис. грн із кожного гектара.

Українці, які є власниками земельних паїв, зобов'язані будуть сплачувати мінімальний податок у 1,5 тис. грн із кожного гектара.

Відповідна норма міститься в так званому «ресурсному» законі, який ухвалила у другому читанні та загалом Рада.

Галина ЯнченкоНародний депутат України
Янченко пообіцяла відстоювати неоподаткування земельних ділянок у два гектариСказано 24 липня 2021 р.Статус обіцянки: У процесі

Податки доведеться сплачувати також, якщо ділянка розташована в межах міста (фактично це город): якщо розмір цього городу 0,5 га (50 соток), доведеться сплачувати фіксований податок. Причому навіть якщо людина вирощує на ній продукцію виключно для власного споживання та не продає її на ринку.

Щодо сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів – то вони мають сплачувати не менше мінімальної суми податку, приблизно 1,5 тис. грн із одного гектара.

Характерно, що це підвищення ніяк не вплине на великі агрохолдинги, оскільки вони не є власниками землі – виключно на невеликих фермерів та селян, котрі мають землю.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня (запуску ринку сільгоспземлі) зареєстровано 10 683 угод купівлі-продажу земельних ділянок. Загалом було продано майже 23 тисячі гектарів.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал