Депутат Харківської облради «забув» про 2 млн грн доходу, які надсилали йому на картку – НАЗК

Читать на русском
Антикорупційне агентство завершило перевірку декларації члена Харківської облради від пропрезидентської фракції.
Сергій Федорикфото: Facebook

Депутат Харківської обласної ради від фракції «Слуги народу» Сергій Федорик не задекларував понад 2 млн грн надходжень на його банківський рахунок та не вказав вартість земельних ділянок, що є порушенням.

Про це йдеться у висновку Національного агентства з питань запобігання корупції за результатом перевірки декларації політика за 2020 рік, повідомляє «Слово і діло».

Як йдеться у документі, депутат Федорик не вказав у декларації земельну ділянку площею 20 тисяч квадратних метрів на території Вільненської міської ради Новопсковського району Дніпропетровської області. Згідно з експертизою, вартість цієї ділянки складає 855 422 грн.

Також політик неправильно вказав вартість землі – замість правильних 125 932 грн він зазначив 104 769 грн. Те саме стосується й інших ділянок. Федорик задекларував вартість однієї у 650 084 грн, але згідно з документацією земля коштує майже 1,41 млн грн. Ще одна ділянка коштує 125 932 грн (у декларації політика 106 654 грн). Ще він зазначив ще три земельні ділянки та їхню вартість, але НАЗК не знайшло підтверджень розрахунку ціни нерухомості. Загалом недостовірні відомості лише за нерухомість складають 1,683 млн грн.

Крім того, депутат від СН не задекларував 2,08 млн грн доходу, які отримав протягом 2020 року. За випискою по рахунках, політик від однієї особи отримав 879 210 грн низкою трансакцій; від ще другої особи – 677 650 грн; від третьої – 420 тис. грн і решту суми від п'ятьох осіб. Федорик також зробив незначні порушення, зазначивши неправильний розмір коштів, які були на рахунках станом на 31 грудня 2020 року. Ще політик забув про 120 тис. грн поворотної допомоги.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 3 920 520 грн, що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки злочину, передбаченого статтею 366-2 Кримінального кодексу України», – наголошують у НАЗК.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп Ігор Палиця не задекларував видатки на передвиборчу кампанію. Також антикорупційне агентство вважає, що депутат Юрій Заславський не вказав у декларації вартість низки майна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал