Антикорупційний суд зменшив заставу експосадовцю «Спецтехноекспорту»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і частково задовольнив клопотання захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу.
Тимофій Романюкфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд зменшив заставу колишнього начальника профільного відділу Департаменту контракту №1 державного підприємства «Спецтехноекспорт» Тимофія Романюка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у розтраті коштів.

Таке рішення 16 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Солом'янський райсуд Києва заарештував Романюка з альтернативою 1,5 млн грн застави. Цю суму за нього внесли і він вийшов із СІЗО. Після передачі справи до суду адвокат обвинуваченого просив суд змінити його клієнту запобіжний захід. Судді вирішили зменшити заставу з 1,5 млн грн до майже 1 млн грн.

«Клопотання адвоката Домагальського Віктора Миколайовича, яке подано в інтересах обвинуваченого (Тимофія Романюка – ред.) про зміну запобіжного заходу – задовольнити частково. Запобіжний захід у виді застави у розмірі 1 498 380 грн змінити в частині суми застави, а саме зменшити обвинуваченому розмір застави, достатній для забезпечення виконання обвинуваченим обов'язків, передбачених КПК України, до розміру, що становить 998 800 грн», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, 24 січня 2020 року САП скерувала цю справу до суду. У цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка. Обвинувальний акт призначили до розгляду по суті.

Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: