ВАКС призначив до розгляду справу «Спецтехноекспорту»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув усі скарги адвокатів та завершив підготовче засідання у справі за обвинуваченням п'ятьох осіб.
Спецтехноекспорт

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду кримінальне провадження за обвинуваченням п'ятьох осіб у розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт».

Таке рішення 9 лютого ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити судовий розгляд кримінального провадження №52017000000000889 на 16:30 16 лютого», – йдеться в рішенні.

Під час підготовчого засідання судді розглянули низку клопотань і скарг. Зокрема, колегія суддів відмовила у задоволенні клопотання обвинуваченого про витребування інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо руху кримінальних проваджень; про витребування проведеного аудиту у справі; відмовили у задоволенні скарг на дії детектива та інші скарги. Також судді відмовили у задоволенні наступних клопотань: про надання тимчасового доступу до інформації та документів Національного банку; Філії акціонерного товариства «Державний експертно-імпортний банк України», а також про скасування арешту майна.

Водночас колегія дозволила користуватися автомобілем Tesla Model X 2016 року випуску одному з обвинувачених. Підготовче засідання у справі тривало майже рік, з 13 березня 2020 року до 9 лютого 2021 року.

24 січня САП скерувала цю справу до суду. У цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка.

Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.

Нагадаємо, суд продовжив обов'язки ексдиректору «Спецтехноекспорту» Барбулу. Також суд не скасував підозру в справі СТЕ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: