ВАКС зменшив заставу обвинуваченого експосадовця «Спецтехноекспорту»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу.
Денис Панасенкофото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд вдвічі зменшив заставу колишньому заступнику начальника департаменту державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт» Денису Панасенку, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у розтраті коштів.

Таке рішення 5 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Солом'янський райсуд Києва заарештував Панасенка з альтернативою 5 млн грн застави. Цю суму за нього внесли і він вийшов із СІЗО. Після передачі справи до суду адвокат Панасенка просив суд змінити його клієнту запобіжний захід. Судді вирішили зменшити заставу з 5 млн грн до майже 2,5 млн грн.

Нагадаємо, 24 січня 2020 року САП скерувала цю справу до суду. У цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка. Обвинувальний акт призначили до розгляду по суті.

Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал