Справа «Спецтехноекспорту»: суд надав адвокату доступ до інформації з ЄРДР

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання адвоката обвинуваченого про надання тимчасового доступу до речей і документів.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд надав тимчасовий доступ до інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань адвокату колишнього директора державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт» Павла Барбула, якого обвинувачують у розтраті коштів.

Таке рішення 3 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Адвокат Барбула подав клопотання про надання доступу до інформації з ЄРДР, а саме до інформації щодо руху кримінального провадження про «Спецтехноекспорт». На його думку, запитувана інформація має важливе значення для розгляду справи по суті, оскільки безпосередньо стосується процесу реєстрації кримінального провадження детективами НАБУ. Такі відомості, зокрема, необхідні під час дослідження суперечностей пов'язаних з підставою внесення відомостей до ЄРДР.

Як стверджує захист, відомості у цьому кримінальному провадженні, поданих стороною обвинувачення під час судового розгляду матеріалів були внесені 20 грудня 2017 року за матеріалами правоохоронних та контролюючих органів при тому, що такі матеріали складені пізніше, а саме 21 та 22 грудня 2017 року, у зв'язку з чим захисник просив суд задовольнити подане клопотання.

Судді клопотання задовольнили.

Нагадаємо, 24 січня 2020 року САП скерувала цю справу до суду. У цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка. Обвинувальний акт призначили до розгляду по суті.

Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал