Держпродспоживслужба заявила про новий дефіцит, з яким зіткнеться Україна

Читать на русском
У країнах Європи вимоги щодо деяких показників якості води у сто разів жорсткіші, ніж в Україні.
Ілюстративне фотофото з відкритих джерел

Українці вже через декілька років можуть зіткнутися з дефіцитом якісної питної води.

Про це повідомила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку, який проходить у Києві.

Згідно зі словами Магалецької, в Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості води, які, до того ж, не виконуються більшістю постачальників. Через це вирішення відповідної проблеми – є надважливим завданням.

«Уже почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію – це обмеження використання фосфатів в миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання», – повідомляє Магалецька.

Програма «Питна вода»: коли українці зможуть пити чисту воду з-під кранаКошти на програму Питна вода виділялися нерегулярно. До того ж їх використовували лише на 5 відсотків.

Водночас, у чинному законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо.

Зазначається, що з 2021 року нормативи для чотирьох показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у сто разів жорсткіші, ніж в Україні.

«Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу. Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм», – підкреслила Владислава Магалецька.

Також повідомляється, що в Україні нині діють «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», у яких загалом відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.

Нагадаємо, що Україна може зіткнутися з дефіцитом газу, якщо зима буде холодною.

Раніше, у Держпродспоживслужбі заявили, що найчастіше українці скаржаться на неякісні комунальні послуги.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал