У МОЗ розповіли, кому не можна колоти вакцину від коронавірусу

Читать на русском
У МОЗ розповіли про те, кому з пацієнтів заборонено колоти вакцину від коронавірусу та відзначили, що відсоток протипоказань до введення препарату дуже маленький.

У МОЗ розповіли про те, кому з пацієнтів заборонено колоти вакцину від коронавірусу та відзначили, що відсоток протипоказань до введення препарату дуже маленький.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі 1+1.

За словами головного санлікаря країни, коли мова йде про протипоказання до введення вакцини, то слід розрізняти кілька речей. Є так звані абсолютні медичні протипоказання - ситуації, коли вакцину ні в якому разі не вводять людині.

Коронавірус в Україні: коли чекати піку захворюваності і який прогноз на осінь дають вченіПік захворюваності на COVID-19 в Україні може настати вже в жовтні-листопаді. У найближчі тижні добовий рівень інфікування може перевищити 10 тисяч, а на піку – досягти 15-18 тисяч.

«Така ситуація виникає, коли у людини є гіперчутливість - непереносимість одного з компонентів препарату. Відсоток таких людей мінімальний - майже одна сота від загальної популяції людей», - каже санлікар.

Це ті люди, які важко перенесли перше щеплення.

Наприклад, отримали анафілактичний шок або алергічну реакцію. У такому випадку мова йде саме про медичні протипоказання, а тому другу вакцину таким людям не вводять. Лабораторного тестування «наперед» зараз провести не можна, зазначив Кузін.

Якщо, наприклад, людина має серцево-судинні захворювання, або онкологію, то слід проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем перед щепленням.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні закінчується створення відразу двох українських вакцин від коронавірусу.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал