Справа Південдіпрошахт: ВАКС дозволив обвинуваченому поїхати у відрядження

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання одного з обвинувачених у справі замаху на заволодіння держкоштами поїхати в інше місто України.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відпустив у відрядження до Черкас колишнього заступника директора державного підприємства «Південдіпрошахт» Олександра Татаркіна, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у закінченому замаху на заволодіння 7 млн грн.

Таке рішення 3 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, нещодавно антикорупційний суд продовжив до 20 жовтня такі обов'язки Татаркіна: прибувати до суду за першим викликом; не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим обвинуваченим, свідками у кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з тим, що обвинувачений обіймає посаду директора ТОВ «Лімітед Едішн» він просив відпустити його у відрядження до Черкас. Суд клопотання задовольнив.

Як відомо, ексдиректору «Південдіпрошахт» Юрію Севастьянову визначили запобіжний захід у вигляді 567 500 грн застави з покладанням обов'язків. Також ВАКС продовжував домашній арешт ексзаступнику директора ДП «Південдіпрошахт» Олександру Татаркіну.

Нагадаємо, слідство встановило, що в листопаді 2018 року, будучи обізнаними з планованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією, очолюваною раніше заступником директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», аби створити видимість того, що Татаркін їх підписав як директор ТОВ «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду на держпідприємстві.

У подальшому Севастьянов і Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн. Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: