ВАКС продовжив домашній арешт ексзаступника директора «Південдіпрошахт»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 22 серпня строк нічного домашнього арешту колишньому заступнику директора державного підприємства «Південдіпрошахт» Олександру Татаркіну, якого НАБУ і САП підозрюють у закінченому замаху на заволодіння 7 млн грн.

Таке рішення 24 ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС відправив Татаркіна під домашній арешт. У зв'язку з наближенням дати завершення дії запобіжного заходу прокурор САП просив його продовжити ще на два місяці. Вивчивши клопотання, суддя продовжив нічний домашній арешт ексзаступика директора ДП «Південдіпрошахт» до 22 серпня. Також на нього поклали такі обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, слідство встановило, що в листопаді 2018 року, будучи обізнаними з планованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією, очолюваною раніше заступником директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», аби створити видимість того, що Татаркін їх підписав як директор ТОВ «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду на держпідприємстві.

У подальшому Севастьянов і Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн. Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: