ВАКС продовжив обов'язки екскерівництва ДП «Південдіпрошахт»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії запобіжних заходів обвинувачених.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив строк дії запобіжного заходу колишнього керівництва державного підприємства «Південдіпрошахт» у справі про закінчений замах на заволодіння 7 млн грн.

Таке рішення 19 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У зв'язку з наближенням дати завершення дії процесуальних обов'язків колишнього директора ДП «Південдіпрошахт» Юрія Севастьянова прокурор САП просив їх продовжити. Судді клопотання задовольнили. Вони продовжили до 20 жовтня такі обов'язки: прибувати до суду за першим викликом; не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з другим обвинуваченим-ексзаступником директора ДП «Південдіпрошахт» Олександром Татаркіним, свідками у кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Також прокурор САП просив продовжити нічний домашній арешт Татаркіна. Суд продовжив до 20 жовтня запобіжний захід разом із такими обов'язками: прибувати до суду за першим викликом; не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з обвинуваченим Севастьяновим, свідками у кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, ексдиректору «Південдіпрошахт» Юрію Севастьянову визначили запобіжний захід у вигляді 567 500 грн застави з покладанням обов'язків. Також ВАКС продовжував домашній арешт ексзаступнику директора ДП «Південдіпрошахт» Олександру Татаркіну.

Нагадаємо, слідство встановило, що в листопаді 2018 року, будучи обізнаними з планованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією, очолюваною раніше заступником директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», аби створити видимість того, що Татаркін їх підписав як директор ТОВ «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду на держпідприємстві.

У подальшому Севастьянов і Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн. Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал