Справа ДП «Південдіпрошахт»: другому підозрюваному обрали запобіжний захід

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива Національного бюро про застосування запобіжного заходу підозрюваному.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд визначив 567 500 грн застави як запобіжний захід колишньому директору державного підприємства «Південдіпрошахт», а нині керівнику державного комбінату «Планета» Юрію Севастьянову, якого НАБУ і САП підозрюють у закінченому замаху на заволодіння 7 млн грн.

Таке рішення 5 травня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива про застосування запобіжного заходу – задовольнити частково. Обрати підозрюваному (Юрію Севастьянову – ред.) запобіжний захід у вигляді застави - 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 567 500 грн», – йдеться в рішенні.

Слідство встановило, що в листопаді 2018 року, будучи обізнаними з планованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією, очолюваною раніше заступником директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», аби створити видимість того, що Татаркін їх підписав як директор ТОВ «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду на держпідприємстві.

У подальшому Севастьянов і Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн. Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Нагадаємо, ВАКС визначив заставу ексзаступнику директора ДП «Південдіпрошахт» Татаркіну.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал