Право громадян на зброю: що пропонують депутати в новому законопроєкті

Читать на русском

Легалізація вогнепальної зброї в Україні такий же складний крок, як і легалізація медичної марихуани – політики до такого не готові. Проти дозволу короткоствольної зброї виступав спікер парламенту Дмитро Разумков, президент Володимир Зеленський і вже колишній глава МВС Арсен Аваков. У березні Рада відхилила законопроєкт про легалізацію цивільної вогнепальної зброї, але кілька тижнів тому група депутатів внесла новий законопроєкт. Що він передбачає – на інфографіці «Слово і діло».

Серед авторів законопроєкту №5708 депутати від «Слуги народу», груп «Довіра» та «За майбутнє». У пояснювальній записці вони наводять таку статистику: громадяни легально володіють 1,3 млн одиниць вогнепальної зброї, але при цьому в загальній кількості злочинів тільки 0,00006% були скоєні з використанням цієї зброї.

Нардепи пропонують встановити кілька категорій цивільної вогнепальної зброї:

  • автоматична вогнепальна зброя (А);

  • гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (В);

  • короткоствольна вогнепальна зброя (С);

  • довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя (D);

  • довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя (Е).

Щоб контролювати, хто має зброю, пропонують створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї. Його власником буде Міністерство внутрішніх справ. Без внесення до реєстру володіти і користуватися зброєю буде заборонено.

Право на володіння зброєю можуть отримати дієздатні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території країни. Посвідчення власника зброї буде видаватися уперше – на три роки, а кожен наступний раз – на п'ять років.

Не можна буде отримати посвідчення власника зброї особам, у яких є медичні протипоказання або судимості.

Право на зброю категорії D буде у громадян старше 18 років, які пройшли спеціальне навчання. Зброю категорії В зможуть отримати тільки особи, чия діяльність пов'язана з ризиком для життя і здоров'я.

Зброю категорії Е можуть мати громадяни старше 25 років, яких не притягували до адміністративної відповідальності більше двох разів за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї.

Право на зброю категорії С можуть отримати спортсмени старше 18 років, які не рідше двох разів на рік брали участь у змаганнях в складі збірних України і мають звання майстра спорту в цьому напрямку.

Нагадаємо, раніше «Слово і діло» писало, скільки в Україні нелегальної зброї і якими засобами самооборони зараз можуть володіти громадяни.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: