Рада провалила голосування за законопроєкт про легалізацію зброї

Читать на русском
За закон Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї в першому читанні проголосували всього 88 нардепів.

У четвер, 4 березня, парламент провалив законопроєкти №4335 і №4335-1 про обіг зброї в Україні.

За закон «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї» в першому читанні проголосували тільки 88 нардепів.

Документ визначає наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

  • А - автоматичну вогнепальну зброю;
  • В - гладкоствольну короткоствольну вогнепальну зброю (травматичну);
  • С - короткоствольну вогнепальну зброю;
  • D - довгоствольну вогнепальну гладкоствольну зброю;
  • Е - довгоствольну вогнепальну нарізну і комбіновану вогнепальну зброю.

Передбачено посвідчення власника зброї. У ньому будуть вказані категорії зброї, яку може придбати власник. На кожну одиницю зброї передбачений технічний паспорт. Він міститиме відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, яка погашена або знята у встановленому законом порядку за злочинами, передбаченими розділами I-IV, VI, IX, XII-XV, XVII-ХХ Особливої ​​частини Кримінального кодексу (крім реабілітованих);
  • не притягувалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року по низці статей Кодексу про адміністративні правопорушення.

У законі прописано обов'язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Погоджувальна рада: за що фракції та групи готові голосувати 2-5 березняВерховна рада на тижні розгляне законопроєкт про скасування переходу на літній час і заслухає голову МОЗ Степанова щодо вакцинації.

Документ пропонує створення Єдиного державного реєстру цивільної зброї та прописує принципи його ведення. Вводяться курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Закон визначає заборонену до цивільного обороту вогнепальну зброю, боєприпаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї. Регулюються питання придбання у власність юридичними особами громадянського вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, успадкування, збереження та застосування такої зброї для захисту тощо.

У документі прописані загальні принципи ведення спецобігу вогнепальної зброї та бойових припасів та діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

Раніше в поліції розформували службу, яка видавала дозволи на зброю.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал