Два роки роботи Ради: як фракції виконують програмні обіцянки

Читать на русском

Верховна рада сьогодні закінчує роботу п'ятої сесії і йде на канікули. Таким чином, парламент пропрацював майже два роки. «Слово і діло» продовжує підбивати проміжні підсумки і сьогодні пропонуємо подивитися, як фракції виконують програмні обіцянки.

Слуга народу виконала найбільше програмних обіцянок. Трохи більше одного відсотка програми виконала ОПЗЖ.
Як фракції виконують програмні обіцянкиСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

«Слуга народу»

У програмі пропрезидентської партії «Слуга народу» 90 обіцянок, виконано вже 18 – 20% програми. Також фракція провалила 7 обіцянок і 65 залишається в процесі реалізації.

Нещодавно «Слуга народу» виконала обіцянки перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя, створити можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження, позбавити СБУ і Нацполіцію функцій обмеження бізнесу.

Не виконано програмну обіцянку законодавчо врегулювати право володіння зброєю, в березні Верховна рада відхилила відповідний законопроєкт. Крім того, провалені зобов'язання провести аудит державних функцій і аудит системи соціального забезпечення.

«Голос»

«Голос» за майже два роки роботи виконав 17% передвиборчої програми. Всього в програмі 121 обіцянка (більше ніж у інших партій): виконано – 21, не виконана – 14, в процесі реалізації – 86.

У «Голосу» виконані обіцянки позбавити СБУ, Нацполіцію та інші силові структури повноважень в сфері розслідування економічних злочинів, сприяти запуску відкритих тендерів на поставку техніки і озброєння, повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення чиновників, ввести приватизацію нестратегічних великих підприємств.

При цьому фракція провалила обіцянку скасувати депутатську недоторканність, перезавантажити НАЗК, ввести процедуру імпічменту президента, оновити і модернізувати систему прокуратури.

«Європейська солідарність»

У програмі партії Петра Порошенка зафіксовано 47 обіцянок: виконано – 2 (або 4% програми), провалено – 4, в процесі реалізації – 41.

«Європейська солідарність» виконала обіцянки стимулювати розвиток освіти, а також сприяти створенню умов для надання додаткових можливостей молоді.

Провалила фракція такі обіцянки: створити єдиний орган фінансової безпеки, позбавити правоохоронні органи повноважень втручатися в господарську діяльність, створити комплексний національний проєкт, щоб відкрити Україну світові, спростити умови експорту і імпорту товарів шляхом запровадження інституту авторизованих економічних операторів.

«Батьківщина»

Програма партії «Батьківщина» виконана тільки на 3%: з 63 обіцянок реалізовано 2, провалено – 10, в процесі реалізації – 51.

Фракція виконала обіцянки демонополізувати імпорт газу і зберегти газотранспортну систему в державній власності. Одне з провалених зобов'язань партії Тимошенко – скасувати медичну реформу Уляни Супрун.

«Опозиційна платформа – За життя»

В «Опозиційної платформи» найсумніша ситуація з виконанням обіцянок, адже фракція майже не підтримує закони у Верховній раді. У програмі ОПЗЖ всього 70 обіцянок, виконана тільки одна (це 1,4% програми), провалено 13 обіцянок, 56 – в процесі реалізації.

Єдина виконана обіцянка ОПЗЖ – забезпечити перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної з відкритими списками. Ще в 2019 році фракція підтримала новий Виборчий кодекс.

Водночас провалені обіцянки забезпечити відкриття ринку землі за результатами референдуму, прийняти закон «Про всеукраїнський та місцевий референдуми», забезпечити посилення кримінальної відповідальності за корупційні злочини чиновників, домогтися зняття депутатської недоторканності.

Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало, хто з депутатів найбільше давав обіцянок, а хто – виконував або провалював.

На інфографіках можна подивитися, які тимчасові слідчі комісії були створені в Раді IX скликання, а також, хто з нардепів досі не виконав жодної обіцянки.

Також ми писали, скільки законодавчих ініціатив зареєстрували і ухвалили в парламенті цього скликання.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: