У ЄС почала діяти заборона одноразових пластикових виробів

Читать на русском
В ЄС 3 липня набула чинності директива, яка забороняє використання певних видів пластикової продукції.
Фото з відкритих джерел

В ЄС 3 липня набула чинності директива, яка забороняє використання певних видів пластикової продукції.

Про це повідомляє DW.

Директива про пластик одноразового використання встановлює суворі правила щодо зменшення кількості видів продукції та упаковки, які входять до десятки найпопулярніших предметів, що забруднюють європейські пляжі.

«Відповідно до директиви, там, де альтернативні варіанти є легкодоступними та доступними за ціною, одноразові пластмасові вироби будуть заборонені. Щодо інших продуктів будуть докладені зусилля, щоб обмежити їх використання за допомогою дизайну та маркування і зобов’язань щодо очищення тих, хто їх виробляє», – розповідають у виданні.

Рада планує заборонити пластикові пакети: як це працює у світіВ Україні зараз дозволені будь-які пластикові пакети, як і їхнє виробництво. Водночас у Бангладеш виробникам одноразових пакетів загрожує до 10 років ув’язнення.

Про заборону домовились в 2019 році, і держави-члени ЄС мали два роки, щоб ввести її у своє національне законодавство.

Відповідно до директиви, з 3 липня заборонені наступні одноразові пластикові вироби: ватні палички, столові прибори, тарілки, мішалки, палички для їжі, соломинки, пінополістирол для одноразового використання контейнерів для їжі та напоїв, всі вироби з пластичної оксидно-руйнувальної продукції.

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про заборону пластикових пакетів. Він зазначив, що кожен українець за рік використовує близько.

Ми також аналізували дві взаємопов'язані обіцянки президента – «запровадити сортування і перероблення сміття» і «Україна відмовиться від пластику».

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: