Рада заборонила використання пластикових пакетів

Читать на русском
В Україні будуть штрафувати за використання пластикових пакетів. Верховна рада у вівторок, 1 червня, заборонила їх обіг.
Фото з відкритих джерел.

В Україні будуть штрафувати за використання пластикових пакетів. Верховна рада у вівторок, 1 червня, заборонила їхній обіг.

«За» документ проголосували 297 парламентаріїв.

Рада планує заборонити пластикові пакети: як це працює у світіВ Україні зараз дозволені будь-які пластикові пакети, як і їхнє виробництво. Водночас у Бангладеш виробникам одноразових пакетів загрожує до 10 років ув’язнення.

Згідно з законом, розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 гривень.

Мова йде про законопроєкт №2051-1, який забороняє використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксо-біорозкладних) пластикових пакетів.

Винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Як відомо, за основу документ прийняли восени торік.

Нагадаємо, «Слово і діло» дослідило, які країни вже заборонили використання пластикових пакетів, які обмежили виробництво чи обклали додатковими виплатами виробників та як це питання вирішується в Україні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал