Справа «Укрінмашу»: ВАКС залишив заарештованими автомобілі підозрюваного

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання адвоката власниці майна про скасування арешту транспортних засобів.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд залишив заарештованими половину двох автівок, які належать підозрюваному у межах кримінального провадження про розтрату майже 3,5 млн грн посадовцями державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш».

Таке рішення 24 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 травня апеляційна палата ВАКС наклала арешт на половину двох автомобілів Lexus RX300 2004 року випуску та Honda Accord 2005 року випуску. Вказані авто належать на праві спільної власності підозрюваному та його дружині Інні Яриновській. Однак її адвокат подав до суду клопотання про скасування арешту, оскільки ці засоби нібито належать особисто Яриновській. Втім суддя відмовив у задоволенні клопотання.

Як відомо, суд обрав колишньому гендиректору «Укрінмашу» Володимиру Омельянчуку запобіжний захід у вигляді 1,135 млн грн застави з обов'язками. Також ВАКС визначив заставу ексзаступнику гендиректора «Укрінмашу» Костянтину Чередніченку.

Нагадаємо, за версією слідства, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал