Апеляція ВАКС скасувала арешт половини майна посадовця «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув скаргу на рішення про накладання арешту на майно підозрюваного і задовольнив її частково.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала арешт половини майна директора департаменту державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» Олександра Дітківського, якого НАБУ і САП підозрюють у розтраті майже 3,5 млн грн.

Таке рішення 1 червня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

29 квітня слідчий суддя ВАКС наклав арешт на земельні ділянки загальними площами 0,1015; 0,0497 і 0,1505 га; автомобілі Mercedes-Benz E350 2011 року випуску, Volkswagen Beetle 2013 року випуску і садовий будинок. Однак, це майно належить на праві спільної власності подружжя підозрюваного Дітківського та його дружини. Тож адвокат в інтересах дружини подав скаргу на арешт майна.

Вивчивши клопотання, судді його задовольнили частково і залишили арешт 1/2 частини кожної одиниці майна.

Як відомо, суд обрав колишньому гендиректору «Укрінмашу» Володимиру Омельянчуку запобіжний захід у вигляді 1,135 млн грн застави з обов'язками. Також ВАКС визначив заставу ексзаступнику гендиректора «Укрінмашу» Костянтину Чередніченку.

Нагадаємо, за версією слідства, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: