Верховній раді залишилося працювати два пленарних тижні до канікул. Учора депутати зібралися в урочистому форматі з нагоди Дня Конституції, а сьогодні провели Погоджувальну раду і одразу почали пленарне засідання. Крім того, Руслан Стефанчук анонсував, що до кінця сесії буде ще кілька позачергових засідань, одне з них вже сьогодні. «Слово і діло» розібралося, що обговорювали на Погоджувальній раді.
На пленарному засіданні депутати продовжили розглядати поправки до законопроєкту про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На порядку денному також є пропозиції Володимира Зеленського щодо законопроєкту про покарання за брехню в деклараціях, який він ветував. Крім того, на сьогодні заплановано законопроєкт про олігархів, і потрібно розблокувати підписання закону про податкову амністію.
На позачерговому засіданні планують розглянути сім законопроєктів, зокрема, про основи національного опору, про збільшення чисельності ЗСУ і щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб.
Ще одне позачергове засідання, можливо, буде в четвер. У звичайному порядку у депутатів заплановано розгляд законопроєктів про корінні народи, про е-резидентство, а також зміни до Податкового кодексу.
У п'ятницю під час години запитань до уряду виступить міністр аграрної політики Роман Лещенко. Все-таки 1 липня в Україні починає працювати ринок землі.
На Погоджувальній раді сьогодні від політичних сил лунало мало конструктиву. «Слуга народу» перерахувала завдання Верховної ради, які потрібно встигнути виконати до кінця сесії: це, зокрема, судова реформа і пакет законопроєктів для міжнародної допомоги. Олександр Корнієнко також закликав опозиційні сили перестати блокувати підписання законів.
«Також хотілося б насамкінець відзначити, що сьогодні велика подія спортивна. Ми бажаємо успіху нашій збірній України з футболу. Бачимо, що цей чемпіонат особливий, шанси є у всіх команд і вчора це продемонструвала збірна Швейцарії. Тому бажаємо тільки перемоги українській футбольній команді», – так голова партії завершив свій виступ.
«Опозиційна платформа – За життя» розкритикувала механізм застосування санкцій до громадян України. Вадим Рабінович заявив, що Україна перебуває на порозі «економічної, соціальної та медичної катастрофи».
У «Європейській солідарності» розкритикували закон, який виводить деякі інфраструктурні проєкти з-під системи закупівель Prozorro.
«Батьківщина» вкотре поскаржилася на те, що Центральна виборча комісія не дозволила розпочати підготовку референдуму щодо ринку землі. «Насправді Батьківщина» буде боротися і за забезпечення прав громадян щодо проведення референдуму, і за визнанням очевидного факту неконституційності закону про землю», – наголосив Сергій Власенко.
«Голос» ще раз прорекламував свій законопроєкт про олігархів. У фракції також закликали обов'язково цього тижня розглянути законопроєкт про корінні народи і скасування вільної економічної зони Криму.
У групі «За майбутнє» знову хотіли заслухати міністра енергетики, щоб він розповів, що буде відбуватися з комунальними тарифами до кінця року.
Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало, як в парламенті працюють фракції «Батьківщина» та «Голос».
На інфографіці можна подивитися, які зміни до Конституції пропонують внести президент і депутати.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»