Окупанти надалі перешкоджають діяльності місії ОБСЄ

Читать на русском
Українська сторона СЦКК повідомляє, що за даними щоденного звіту від 22 червня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували чергові випадки перешкоджання їхній діяльності на тимчасово окупованих територіях.
Фото DW

Українська сторона СЦКК повідомляє, що за даними щоденного звіту від 22 червня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували чергові випадки перешкоджання їхній діяльності на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє Операція об'єднаних сил у Фейсбуці.

На блокпостах поблизу населених пунктів Староласпа та Нова Мар’ївка представники російсько-окупаційних військ не пропустили патруль СММ, пославшись на «проведення технічних робіт» та «міркування безпеки».

Біля населеного пункту Горлівка представник збройних формувань РФ відмовив патрулю Місії у доступі до певної частини блокпоста для здійснення стандартних дій з моніторингу, посилаючись на «відсутність попереднього повідомлення».

В населеному пункті Олександрівка спостерігачам Місії було заборонено запуск БПЛА для проведення заздалегідь оголошеного польоту, посилаючись на «відсутність попередньої інформації про політ».

Майже 300 обстрілів і чотири жертви: як минув травень в ООССкільки обстрілів було в зоні ООС упродовж травня та яких втрат зазнала Україна, дивіться на інфографіці Слово і діло.

У пункті пропуску на кордоні поблизу населеного пункту Довжанське найманці наказали патрулю Місії залишити район, пославшись на «накази від своїх командирів». На блокпосту в населеному пункті Старомихайлівка озброєний найманець затримав патруль Місії на 32 хвилини, пославшись на «відсутність дозволу від його командирів».

Варто зазначити, що на всіх без винятку блокпостах спостерігачі фіксували факт перетину цивільних автомобілів у обох напрямках.

«Перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ свідчить про намагання збройних формувань РФ приховати від міжнародних спостерігачів факти своїх порушень, поширити фейки з метою дискредитації ЗС України та дестабілізувати обстановку вздовж лінії розмежування», – додають у повідомленні.

Також наголошують, що підрозділи Збройних сил України знаходяться на позиціях і неухильно дотримуються зобов’язань, щодо всеосяжного режиму припинення вогню, які були досягнуті в рамках ТКГ.

Нагадаємо, Україна вимагає допустити до Криму місії ООН та ОБСЄ. Після повені жителям тимчасово окупованого Криму загрожує поширення нових інфекційних хвороб.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: