США продовжать вводити санкції проти «Північного потоку-2»

Читать на русском
Вашингтон, як і раніше, виступає проти російського газопроводу Північний потік-2, тому США продовжать вводити санкції проти газопроводу.
Фото DW

Вашингтон, як і раніше, виступає проти російського газопроводу «Північний потік-2», тому в США продовжать вводити санкції проти газопроводу.

Про це радник президента США Джейк Салліван заявив в ефірі телеканалу CNN.

Салліван зазначив, що президент США Джо Байден не збирається вводити санкції проти країн ЄС, які причетні до «Північного потоку-2», однак він готовий вводити обмеження проти російських компаній.

«Питання в тому, чи будемо ми безпосередньо переслідувати, використовуючи повноваження щодо санкцій, наших європейських партнерів, союзників і друзів. Президент Байден сказав: я не готовий цього зробити, але я готовий вводити кожні 90 днів санкції проти російських організацій, що беруть участь в будівництві «Північного потоку-2». Він це робив і продовжить робити», – заявив він.

«Північний потік-2»: як просувається будівництво газопроводу і яка позиція країнПівнічний потік-2 можуть добудувати до кінця 2021 року. Останні новини та позиції країн – на інфографіці.

Нагадаємо, якщо газопровід «Північний потік-2» запуститься, Україна щорічно втрачатиме близько 1,5 млрд доларів. В операторі ГТС України впевнені, що перед країною постануть серйозні геополітичні та економічні виклики.

США і Німеччина розглядають можливість виплати Україні певної компенсації у зв'язку з тим, що Росія завершила будівництво «Північного потоку-2». Київ готовий вести переговори про компенсацію, але не факт, що погодиться на те, що йому будуть пропонувати.

При цьому глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко вважає, що Україна в будь-якому випадку буде отримувати гроші за транзит газу, поки діє контракт - незалежно від того, чи добудує Росія свій «Північний потік-2» і чи припинить вона транзит газу через Україну.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: