Річний бюджет НАТО перевищив трильйон доларів

Читать на русском
Бюджет НАТО зростав сім років поспіль. У результаті загальна сума збільшилась  з 943 млрд 217 млн доларів США до 1 трлн 174 млрд 240 млн.
Reuters

Бюджет НАТО зростав сім років поспіль. У результаті загальна сума збільшилась з 943 млрд 217 млн доларів США до 1 трлн 174 млрд 240 млн.

Відповідну інформацію опубліковано на сайті НАТО.

Агресія Росії проти України дала потужний поштовх зростанню оборонних бюджетів країн Альянсу. Після 2014 року вони зростали сім років поспіль. У результаті загальний бюджет НАТО збільшився з 943 млрд 217 млн доларів США у 2014 році до 1 трлн 174 млрд 240 млн у 2021-му.

Левова частка цієї суми припадає на США – 811 млрд 140 млн дол.

Червона ганчірка для Путіна: чому Україна не поїде на саміт НАТОУ НАТО не хочуть дражнити Володимира Путіна перед його зустріччю з Джо Байденом, яка відбудеться після саміту Альянсу.

У десяти країн Альянсу оборонні видатки перевищують 2% від ВНП: це Хорватія, Естонія, Франція, Греція, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Велика Британія і Сполучені Штати.

«Загальна чисельність військового персоналу країн НАТО становить 3,317 млн. На країни Європи і Канаду припадає 1,966 млн осіб, збройні сили США налічують 1,351 млн військовослужбовців», – додають у повідомленні.

Така оборонна політика має переважну підтримку населення країн-союзниць.

Нагадаємо, Франція виступає рішуче проти збільшення бюджету НАТО ще 20 млрд доларів протягом наступних 10 років. Додаткові кошти повинні надати НАТО більше гнучкості у протидії військовим загрозам, змінам клімату та посиленню Китаю.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал