Зеркаль назвала способи боротьби з «Північним потоком-2»

Читать на русском
Олена Зеркаль озвучила три способи боротьби з будівництвом Північного потоку-2 та розповіла, що має зробити Україна
1plus1

Будівництво газопроводу «Північний потік-2» – це геополітична проблема, яку потрібно вирішувати на геополітичному рівні з застосуванням відповідних механізмів.

Про це заявила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль в ефірі програми Свобода слова на ICTV.

За її словами, «Північний потік-2» вже став «каменем спотикання» для всієї Європи і трансатлантичних відносин і вже не є питанням тільки для України.

«Цей газопровід став питанням міжнародних переговорів на найвищому рівні, тому для нас зараз важливо вийти з пропозицією щодо того, як убезпечити себе від повноцінного вторгнення і можливих втрат», – наголосила Зеркаль.

Північний потік-2: які країни за чи проти будівництва газопроводуСША, Україна та ще 7 європейських держав не підтримують будівництво газопроводу, тоді як РФ, Німеччина та 10 країн регіону виступають за його зведення.

За словами радниці міністра, прикладом такої пропозиції можна назвати ідею, яка була у 2019 році щодо створення спільного консорціуму із залученням європейських та американських компаній до використання української труби.

«Ще один спосіб – тиск на Путіна щодо зняття експортної монополії газопроводом в Європу, щоб всі компанії отримали доступ до цієї труби, а також повна імплементація третього газового пакета щодо «Північного потоку-2», – наголосила Зеркаль.

Вона додала, що це також створюватиме ринок, який виб’є основну зброю Путіна – використання газу як інструменту тиску.

Нагадаємо, раніше Зеркаль зазначала, що США не скасували санкції по «Північному потоку-2», а лише поставили їх на паузу.

Окрім цього, США і Німеччина розглядають можливість виплати Україні компенсації після завершення будівництва «Північного потоку-2».

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: