Катастрофа літака МАУ: країни висунули Ірану вимоги

Читать на русском
Канада, Україна, Швеція та Великобританія в четвер, 3 червня направили Ірану спільне повідомлення про претензії в зв'язку зі збитим літаком МАУ.

Канада, Україна, Швеція та Великобританія в четвер, 3 червня направили Ірану спільне повідомлення про претензії в зв'язку зі збитим літаком МАУ.

Про це повідомили в пресслужбі МЗС.

«Дії і бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. В нашій заяві наголошується, що нашим державам, їхнім громадянам і резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної і непоправної шкоди в результаті трагедії, і Іран має виконати свої зобов'язання щодо забезпечення репарації групі держав в повному обсязі», - йдеться в заяві.

Там також зазначається, що країни висунули низку вимог, які не є вичерпними, серед яких - визнання вчинення неправомірних дій і повний звіт про обставини, які призвели до збивання літака, публічне вибачення, повернення зниклих і вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій в майбутньому чітко висловленим способом, забезпечення прозорості кримінального розслідування заснованого на принципах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріального і морального збитку, заподіяного жертвам і їхнім сім'ям незалежно від національності і в сумі, що відповідає зобов'язанням Ірану за міжнародним законодавством.

«Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів з репарацій, які ми будемо проводити сумлінно», - йдеться в заяві.

Автори заяви також висловили солідарність із рідними і близькими жертв катастрофи, які й досі переживають глибоку втрату.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії «МАУ», який повинен був виконати рейс за маршрутом Тегеран - Київ, був збитий в Тегерані відразу після зльоту. На борту знаходилися 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (серед них дев'ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, чотири - Афганістану, по три - ФРН та Великобританії.

У травні цього року канадський суд визнав терактом збиття літаку МАУ під Тегераном.

А правозахисники Human Rights Watch заявили, що Іран переслідував сім'ї жертв збитого літака МАУ.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: