Суд скасував арешт корпоративних прав у закритій справі Клименка

Читать на русском
Антикорупційний суд продовжує знімати арешти з майна та нерухомості за клопотаннями власників через закриття кримінального провадження.

Вищий антикорупційний суд скасував арешт корпоративних прав приватних компаній у межах закритого кримінального провадження стосовно колишнього міністра доходів та зборів Олександра Клименка.

Такі рішення 26 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

29 квітня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу Клименка. У САП пояснили, що у ній закінчилися строки на розслідування ще у 2018 році, а тому неможливо було збирати нові докази.

Через це до суду звернувся представник офшорних кіпрських компаній SAMAELIAKO LIMITED, SNATCHEKO HOLDINGS LIMITED і просив скасувати арешт корпоративних прав ТОВ «Київ Сіті Апартментс», охоронного підприємства «Група Скіф» і ТОВ «Юнісон Груп». Суддя клопотання задовольнив.

У листопаді 2013 року видання Insider з'ясувало, що брат Олександра Клименка Антон є співвласником ТОВ «Голдвейн» і «Юнісон Груп».

Як відомо, з 2014 року цю справу розслідувала Генеральна прокуратура України. За версією слідства, Клименко у 2012-2013 роках, перебуваючи у складі очолюваної колишнім президентом України Віктором Януковичем злочинної організації, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану та злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету на загальну суму 3,1 млрд грн, шляхом незаконного відшкодування з держбюджету ПДВ на рахунки трьох фіктивних підприємств. Наприкінці 2019 року Генпрокуратура передала цю справу до НАБУ.

Нагадаємо, суд дозволив заочне слідство стосовно Клименка. У травні 2020 року апеляційна палата ВАКС скасувала його заочний арешт.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: