САП знову скерувала до суду справу депутата Київради

Читать на русском
Прокурор САП вдруге склав обвинувальний акт стосовно київського депутата і скерував його до Вищого антикорупційного суду.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно скерувала до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням депутата Київської міської ради Сергія Кримчака, яке вже відправляли для розгляду по суті, але ВАКС його повернув.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Прокурором САП скеровано до ВАКС обвинувальний акт про обвинувачення депутата Київської міської ради - колишнього секретаря земельної комісії та його спільника у незаконному заволодінні земельними ділянками у місті Києві. 21 травня обвинувальний акт за ч. 5 ст. 191, ч.ч. 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України скеровано до ВАКС для розгляду по суті. Зауважимо, що вказаний обвинувальний акт вже було скеровано до ВАКС у червні 2019 року. Однак у вересні 2020 року колегія суддів ВАКС повернула обвинувальний акт», – інформує прокуратура.

Як відомо, 17 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд повернув назад Спеціалізованій антикорупційний суд обвинувальний акт стосовно Кримчака та його двоюрідного брата Василя Тем'янинця. 29 вересня прокурор САП поновив розслідування справи, а вже 1 жовтня знову завершили слідство і відкрили захисту матеріали слідства.

За версією слідства, Кримчак організував схему заволодіння шістьма земельними ділянками в Києві. Загальна вартість цих земель становила понад 2,5 млн грн. До реалізації цієї схеми посадовець залучив свого брата. Той за дорученням депутата шукав осіб, на яких можна приватизувати земельні ділянки у Голосіївському районі Києва, що перебували в комунальній власності.

Після того, як перелік таких осіб був готовий, чиновник власним листом ініціював включення питання про виділення їм землі до порядку денного комісії. Згодом, на сесії Київради, ініціатор разом із іншими депутатами голосував за ухвалення відповідного рішення. У результаті шість земельних ділянок загальною площею 0,47 га виділено заздалегідь визначеним особам, які про це навіть не здогадувалися. У подальшому детективи встановили, що набуття землі у власність оформлювалося за підробленими документами.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи Кримчака. Також САП скерувала цю справу до суду. Пізніше обвинувальний акт стосовно депутата передали до ВАКС.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: