79% українців проти продажу української землі іноземцям – соцопитування

Читать на русском
79% опитаних висловили однозначно різку думку проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

77% українців впевнені, що рішення щодо ринку землі має прийматися на всеукраїнському референдумі, при цьому 64% з тих, хто взяв би в ньому участь і визначився з відповіддю, проголосували б проти відкриття ринку.

Про це свідчать результати опитування, яке було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» з 23 по 27 квітня 2021 року.

16% українців не підтримують ідею проведення референдуму зовсім, 58% точно готові взяти участь у такому референдумі, 17% - швидше б взяли участь, 20% - точно не взяли б участі. І тільки 36% респондентів підтримали б на референдумі ініціативу відкриття ринку землі.

Ринок землі: що таке е-аукціони та якою буде процедура купівлі-продажу земельних ділянокХто зможе купувати землю, які обмеження діють до 2024 року та якими будуть е-аукціони з продажу державної та комунальної землі.

79% опитаних висловили однозначно різку думку проти надання іноземцям права купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення, підтримують таку ініціативу лише 15%. Про те, що з 1 липня 2021 року буде відкрито ринок землі, знають дві третини опитаних (46% - багато чули про це, 32% - щось чули), 22% нічого про це не знають.

«Третина опитаних вважають, що найбільший вплив на прийняття рішення про введення ринку (купівлі/продажу) земель сільськогосподарського призначення мали президент і Верховна Рада. Лише 12% вважають, що на це рішення вплинув уряд», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Верховна рада схвалила у другому читанні «земельний» законопроєкт №2194, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність. Цей закон ВР розглядала з 16 березня, до нього було подано понад 3 тисячі правок.

«Слово і Діло» раніше детально писало про те, скільки коштує сільськогосподарська земля в Україні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: