Скільки молоді в країнах Європи живе разом із батьками

Читать на русском

За даними опитування ЮНІСЕФ, в 2019 році понад 30% українців від 18 до 34 років мешкали разом із батьками. Варто відзначити, що в цьому плані молоді українці більш самостійні, ніж їхні однолітки з інших європейських країн. На запитання «з'їхати від батьків або залишитися» впливає багато факторів: фінансове становище, вартість купівлі або оренди житла, місце навчання, наявність партнера, а також культурні особливості країни. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки молоді в Європі живе разом із батьками.

Найбільша частка молоді, яка живе з батьками, припадає на Чорногорію – майже 78 відсотків.
Скільки молоді живе з батькамиСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Найбільша частка молоді, яка живе з батьками, припадає на Чорногорію – 77,8%. Більше 70% молодих людей в Хорватії, Північній Македонії та Сербії теж не з'їжджають з рідної домівки.

Високий відсоток молодих людей, що живуть із батьками у Греції та Італії – 69,4%, в Словаччині – 68,2%, Іспанії – 64,5%, Португалії – 64,1%, Угорщині – 61,1%, Мальті – 60,1%.

Більше половини молодих громадян у віці від 18 до 34 років мешкають разом із батьками у Болгарії, Польщі, Словенії, Румунії, Кіпрі, Ірландії, Туреччині.

Україна з показником 30% розташовується біля таких країн, як Швейцарія (там з батьками живе 38,9% молоді), Нідерланди (34,9%), Франція (36,4%), Естонія (33,5%).

Найбільш самостійна молодь у скандинавських країнах. У Швеції з батьками живуть 22,4% молодих людей, у Норвегії – 21,7%, у Фінляндії – 19,5%, в Данії – 17,2%.

Якщо подивитися на статистику в гендерному розрізі, то більше молодих жінок живуть із батьками в Хорватії та Італії, а молодих чоловіків – в Північній Македонії та Чорногорії.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки людей в Україні стоїть у квартирній черзі.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал