У Кабміні прогнозують зменшення пенсій удвічі через 30 років

Читать на русском
Вже через 30 років пенсії в Україні можуть знизитися майже вдвічі. Це станеться, якщо не впроваджувати накопичувальну пенсійну систему.
liga.net

Вже через 30 років пенсії в Україні можуть знизитися майже вдвічі. Це станеться, якщо не впроваджувати накопичувальну пенсійну систему.

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю «РБК-Україна».

За її словами, щоб уникнути цієї ситуації, потрібно запроваджувати накопичувальну систему пенсій.

«Якщо не накопичувати і нічого не робити, то коефіцієнт заміщення в Україні через 30 років буде 18%. Зараз він близько 30%. Це – скільки складає наша пенсія відносно заробітної плати. Це прогноз Світового банку. Тобто, наприклад, якщо зарплата 10 тисяч гривень, то пенсія – 1800 гривень», - зазначила міністр.

Як змінилися основні економічні показники в Україні з моменту обрання ЗеленськогоЯк після обрання Володимира Зеленського президентом змінилися тарифи, ціни, середня і мінімальна зарплата, пенсія, курс гривні.

Лазебна підкреслила, що уряд вже в ручному режимі «дотягує» солідарні пенсії.

«У нас є п'ять мінімальних пенсійних виплат. Одна розраховується від прожиткового мінімуму для людей з маленьким стажем, інша – для людей з повним стажем, зараз становить 2400 гривень і залежить від мінімальної зарплати. Ще три ми встановлюємо урядовими рішеннями, в тому числі, доплати за віком», – заявила глава Мінсоцполітики.

Вона підкреслила, що без накопичувальної пенсії кожна держава буде в ручному режимі «латати дірки». Вона додала, що в 77 країнах працює накопичувальна система.

Нагадаємо, 68,5% українців впевнені в тому, що пенсію їм у старості має забезпечувати держава та уряд.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: