ВАКС не закрив справу про хабар головному слідчому фіскальної служби

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання захисника обвинуваченого про закриття кримінального провадження.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відмовився закривати кримінальне провадження за обвинуваченням керівника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області Олександра Чепеля та адвоката Сергія Войтенка в одержанні 50 тисяч доларів неправомірної вигоди.

Таке рішення 3 березня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого адвоката Андрійчука Р.Б. про закриття кримінального провадження – відмовити», – йдеться в рішенні.

У клопотанні адвокат обвинуваченого стверджував, що сторона обвинувачення склала і направила до суду обвинувальний акт поза межами строку досудового розслідування. На його думку, строк слідства закінчився ще 7 червня 2020 року, оскільки сторона обвинувачення не скористалася можливістю продовження слідства прокурором до 3 місяців, а одразу пішла до слідчого судді.

Втім, суд адвокату відмовив. Суддя вказав, що, згідно КПК, сторона обвинувачення сама обирає, як само і до якого строку їй необхідно продовжити слідство.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу ДФСника Чепеля і адвоката Войтенка.

Нагадаємо, детективи встановили, що СУ ФР ГУ ДФС у Київській області розслідує справу за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах низкою фізичних осіб-підприємців під час господарських відносин з ТОВ «Столична ювелірна фабрика». Детектив вказував, що Чепель через Войтенка вимагав та одержав 50 тисяч доларів за припинення кримінального переслідування у кримінальному провадженні та неперешкоджання господарській діяльності Столичної ювелірної фабрики.

Зокрема, за твердженнями детектива, при обговоренні неправомірної вигоди, Чепель повідомив, що питання щодо цієї неправомірної вигоди потрібно вирішувати з адвокатом Войтенком та саме йому треба передавати грошові кошти. Адвокат, своєю чергою, повідомив у присутності заявника розмір неправомірної вигоди та сказав, коли та як будуть передаватись грошові кошти. Пізніше після одержанні коштів їх затримали. Засновник ТОВ «Столична ювелірна фабрика» залишив кошти в контейнері для паперу, який розташований у туалеті офісу адвоката Войтенка.

Детектив вказував, що наразі слідство неможливо завершити, а тому просив суд продовжити його строк до 7 лютого. У НАБУ вказали, що необхідно отримати експертизу відео-звукозапису, зробленого в ході негласних слідчих (розшукових) дій, датою завершення якої призначено грудень 2020 року. Також детективу ймовірно буде необхідно вчинити й інші слідчі дії.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал