Законотворча діяльність Ради: скільки ініціатив зареєстрували у лютому

Читать на русском

У лютому в Верховній раді зареєстрували 185 законопроєктів. Президент Володимир Зеленський подав 12 законодавчих ініціатив, Кабмін Шмигаля – 23, народні депутати – 150. «Слово і діло» проаналізувало, які фракції і групи найбільш активно займалися законотворчою діяльністю протягом місяця.

У лютому в парламенті зареєстрували 185 законопроєктів. Серед нардепів найбільше законодавчих ініціатив надійшло від президентської фракції.
Скільки законопроєктів подали в Раду в лютомуСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту три законопроєкти щодо судової системи, зокрема, про скорочення повноважень ОАСК. Один із документів пропонує прибрати з виключної підсудності ОАСК і передати Верховному суду судові суперечки, в яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів і будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень. Судом апеляційної інстанції в таких суперечках буде Велика палата Верховного суду.

Цей президентський законопроєкт скорегують до другого читання. Про це в інтерв'ю «Слово і діло» розповів міністр юстиції Денис Малюська.

Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті законопроєкт щодо зміни статусу НАБУ та можливості звільнення Артема Ситника. Юрист пояснив нашому виданню, чому цей проєкт закону навряд чи пройде в Раді, натомість ініціатива великої групи депутатів щодо змін до Конституції в частині призначення та звільнення директорів ДБР та НАБУ більше заслуговує на увагу.

Народні депутати в лютому зареєстрували в парламенті 150 законопроєктів. Представники фракції «Слуга народу» долучилися до розроблення 111 проєктів законів. Лідерами з підготовки законодавчих ініціатив у лютому стали Георгій Мазурашу (30 законопроєктів), Микита Потураєв (26), Сергій Гривко (25).

Нардепи з фракції ОПЗЖ долучилися до розроблення 43 проєктів законів, серед лідерів Тетяна Плачкова (10), по 9 проєктів законів в співавторстві підготували Ігор Абрамович, Юрій Загородній, Наталія Королевська, Юрій Солод, Володимир Мороз.

Фракція «Батьківщина» долучилася до 36 проєктів законів. Лідери: Іван Крулько (11 законопроєктів), Михайло Цимбалюк (9). У «ЄС» підготували 21 проєкт законів. Найбільше їх у лютому в Олексія Гончаренка (9), Ірина Геращенко та Ірина Фріз – по 7 законопроєктів.

Представники «Голосу» підготували 37 проєктів законів, серед лідерів – Леся Василенко (13) та Ярослав Железняк (11). У групі «За майбутнє» в лютому розробили 45 проєктів законів – Сергій Мінько (17) та Анна Скороход (14).

У депутатській групі «Довіра» розробили 46 проєктів законів. Лідерами стали Лариса Білозір (23) та Геннадій Вацак (17).

Серед позафракційних до розроблення найбільшої кількості законодавчих ініціатив долучилися Оксана Савчук (11), Дмитро Разумков (4) та Олена Кондратюк (4).

Раніше «Слово і діло» підрахувало, скільки ініціатив зареєстрували в Верховній раді у листопаді.

Також ми писали, що на сайті Верховної ради з'явилися законопроєкти про колабораціонізм.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал