Збитки «Первомайськвугілля»: з'ясувалися причини невідсторонення підозрюваного

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотанні детектива Національного бюро про відсторонення підозрюваного від посади.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд залишив на посаді директора відокремленого підрозділу «Шахта «Золоте» державного підприємства «Первомайськвугілля» Михайла Бєліцького, оскільки відсутні ризики його перешкоджання розслідуванню.

Про це йдеться у мотивувальній частині рішення слідчої судді ВАКС Катерини Широкої від 9 лютого, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ просив відсторонити Бєліцького від посади. Він вказував, що той уже неодноразово намагався приховати документи, які необхідні для кримінального провадження, та спотворити фактичні обставини подій, які розслідуються. За даними слідства, підозрюваний продовжує вчиняти дії з переховування цих документів. Також директор шахти може незаконно впливати на свідків, які є його підлеглими та перешкоджати слідству іншим чином – приховувати обставини підробки підписів в актах приймання виконаних робіт. Крім того, Бєліцький може знищувати та переховувати документи, які збираються органом досудового розслідування, а також підробляти документи, незаконно впливати на свідків та підозрюваних, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Зокрема, прокурор САП на засіданні розповів, що директор шахти відмовився надавати необхідні документи на запит НАБУ, посилаючись на необхідність отримання тимчасового доступу до них у суді. Втім, після одержання такого доступу представники підприємства видали не ті документи, про які просило слідство. Також Бєліцький нібито приховує й інші документи.

Однак, вивчивши клопотання, суддя Широка відмовила в його задоволенні. Вона вказала, що ця справа понад 2 роки розслідувалась і за цей час підозрюваний обіймав цю посаду. Суддя заперечила проти всіх тверджень органів слідства.

Як відомо, ВАКС заарештував ексгендиректора «Первомайськвугілля» Артура Мірумяна. Альтернативою йому визначили 630 600 грн застави. Раніше суд також заарештував директора приватної компанії, яким повідомили про підозру у справі ДП «Первомайськвугілля».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Мірумяну та ще трьом особам у розкраданні коштів. Як встановило слідство, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».

Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал