ВАКС продовжив слідство у справі ексдиректора «Первомайськвугілля»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива Національного бюро про продовження строку досудового розслідування.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 квітня строк досудового розслідування у кримінальному провадженні про заволодіння 14,33 млн грн державного підприємства «Первомайськвугілля».

Таке рішення 13 січня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ просив суд продовжити слідство до шести місяців, тобто до 19 квітня. Як стверджував детектив, наразі немає можливості для закінчення розслідування у зв`язку з особливою складністю кримінального провадження та необхідність проведення низку слідчих та процесуальних дій. Зокрема, завершення проведення судових почеркознавчих експертиз; технічної експертизи документів; розсекречування документів, що стали підставою для проведення негласних слідчих (розшукових) дій; провести допит свідків, а також інших слідчхи та процесуальних дій, необхідність у яких може виникнути під час подальшого досудового розслідування.

Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив і продовжив слідство до 19 квітня.

Як відомо, ВАКС заарештував Мірумяна. Альтернативою йому визначили 630 600 грн застави. Раніше суд також заарештував директора приватної компанії, яким повідомили про підозру у справі ДП «Первомайськвугілля».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Мірумяну та ще трьом особам у розкраданні коштів. Як встановило слідство, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».

Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: