Вищий антикорупційний суд визначив запобіжним заходом заставу директору відокремленого підрозділу «Шахта «Золоте» державного підприємства «Первомайськвугілля» Михайлу Бєліцькому, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння 14,33 млн грн держпідприємства.
Таке рішення 9 лютого ухвалив слідчий суддя ВАКС Катерина Широка, повідомляє «Слово і діло».
Детектив НАБУ і прокурор САП просили застосувати до директора шахти «Золоте» запобіжний захід у вигляді застави. Проте, суддя задовольнила клопотання частково і визначила підозрюваному заставу у меншому розмірі, а саме 181 600 грн. Також на Бєліцького поклали наступні обов'язки: не відлучатися з населених пунктів, в яких він проживає чи перебуває без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та підозрюваними, а також здати на зберігання закордонні паспорти.
Крім того, детектив і прокурор хотіли відсторонити Бєліцького від посади директора шахти «Золоте», але суддя Широка у задоволенні клопотання відмовила. Наразі причина такого рішення невідома, оскільки в реєстрі оприлюднена лише резолютивна частина рішення.
Як відомо, ВАКС заарештував ексгендиректора «Первомайськвугілля» Артура Мірумяна. Альтернативою йому визначили 630 600 грн застави. Раніше суд також заарештував директора приватної компанії, яким повідомили про підозру у справі ДП «Первомайськвугілля».
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Мірумяну та ще трьом особам у розкраданні коштів. Як встановило слідство, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області.
Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».
Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.
Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»