Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього директора приватної компанії ТОВ «Надра Геоцентр» Сергія Свіченка, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в причетності до «газової справи» колишнього народного депутата Олександра Онищенка.
Таке рішення 26 січня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного Сергія Свіченка адвоката Сініченка Ігоря Сергійовича залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді ВАКС про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою залишити без змін», – ідеться в рішенні.
Раніше екскерівник ТОВ «Надра Геоцентр» повернувся з Росії до України, де його затримала Державна прикордонна служба. Пізніше антикорупційний суд узяв його під варту з альтернативою 1,75 млн грн застави.
За версією слідства, Свіченко, як директор ТОВ «Надра Геоцентр», брав участь у злочинній організації Онищенка. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню екснардепа товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування». На сьогодні встановлений розмір збитків від цієї схеми становить понад 740 млн грн.
Нагадаємо, екскерівника ТОВ «Надра Геоцентр» вперше затримали 28 червня 2016 року о 22:00 на території Сумської області при спробі перетину українсько-російського кордону. У лютому 2017 року після закінчення дії домашнього арешту та подачі клопотання про новий запобіжний захід Свіченко зник.
23 лютого 2017 року колишній очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підозрюваний у «газовій справі» Онищенка втік до Росії.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»