ВАКС залишив заарештованим майно фігурантки справи Бахматюка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув клопотання адвоката підозрюваної про скасування арешту майна у кримінальному провадженні.

Вищий антикорупційний суд залишив заарештованим майно директорки Станіславської торговельної компанії Наталії Перець, яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до організованого олігархом Олегом Бахматюком заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування, виданого Нацбанком ВіЕйБі банку.

Таке рішення 16 січня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, суд наклав арешт на майно підозрюваної, а саме: два машиномісця загальними площами 17,6 і 19,2 кв. м; садовий будинок загальною площею 271,3 кв.м; земельну ділянку площею 0,1876 га; дві квартири площами 154,3 і 264,4 кв. м; а також корпоративні права в ТОВ «Квадрат-Дружби Народів», ТОВ «Квадрат-Шулявка» і ТОВ «Квадрат-Площа Слави».

Не погоджуючись з таким рішенням, адвокатка Перець подала клопотання про зняття арешту, оскільки вважає, що потреба у цьому відпала. Вивчивши клопотання, суддя відмовила в його задоволенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Бахматюку про підозру в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування НБУ. Пізніше апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла його під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...