Вищий антикорупційний суд скасував арешт 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро готівки народного депутата Ярослава Дубневича, яку знайшли детективи Національного антикорупційного бюро під час обшуку за місцем його проживання.
Таке рішення 11 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, 27 грудня детективи НАБУ провели обшук за місцем проживання нардепа Дубневича. В ході нього у сейфі знайшли 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро, які, за твердженнями його дружини, належать Дубневичу. Вказана вона підтвердила під час обшуку, який зафіксований на відео. Спочатку слідчий суддя ВАКС не заарештував вилучені кошти, проте пізніше апеляційна палата суду наклала арешт на готівку.
Водночас, зять Дубневича Михайло Пиртко стверджує, що ці гроші належать йому. Нібито готівка була передана для зберігання за місцем мешкання нардепа у зв'язку з виїздом на відпочинок. Він також стверджував, що факт передачі грошей від нього Дубневичу підтверджується рішенням Печерського райсуду Києва від 17 квітня 2017 року у межах цивільної справи.
За даними реєстру судових рішень, вказане рішення ухвалив суддя Печерського суду Сергій Вовк за результатами позову зятя Дубневича до нардепа. У позові Пиртко просив визнати дійсним договір зберігання коштів від 23 грудня 2019 року, укладеного між Дубневичем та ним, а також зобов'язати останнього повернути ці кошти. Суддя Вовк за результатами розгляду позов задовольнив.
Посилаючись на це рішення, суддя антикорупційного суду Мойсак арешт готівки скасував.
Як відомо, слідство стосовно 8 підозрюваних у цій справі завершили ще у квітні 2019 року. Водночас стосовно нардепа Дубневича, якому детективи НАБУ та прокурори САП відводять роль організатора заволодіння коштами, розслідування завершили у квітні 2020 року.
Нагадаємо, на думку слідства, нардеп Дубневич є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ при поставці товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, будучи головою комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ в порушення законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»