Податкова, рятувальники, екоінспекція: скільки перевірок запланували держоргани у 2021 році

Читать на русском

Коли в березні минулого року в Україні запровадили карантин через COVID-19, тоді ж було встановлено мораторій на планові перевірки органами держнагляду та контролю. 10 грудня його скасували і склали новий план перевірок на 2021-й. «Слово і діло» подивилось, скільки перевірок мають здійснити різні органи контролю у цьому році.

Нагадаємо, що мораторій на державні планові перевірки було скасовано законом №1071-IX «Про соцпідтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання COVID-19», який набув чинності 10 грудня 2020 року.

У планах на 2021-й найбільше ревізій має провести Державна служба з надзвичайних ситуацій. Якщо торік ДСНС планувала провести 44 119 перевірок, а фактично провела 4 857, то у 2021-му заплановано аж 50 529 перевірок.

Державна регуляторна служба запланувала 43 457 перевірки. Минулого року не вдалося здійснити жодної із 32 216 запланованих.

Третя за кількістю запланованих перевірок серед органів контролю є Держекоінспекція, яка минулого року мала би здійснити 11 328 ревізій, однак через мораторій провела тільки 2 033. У 2021-му в плані стоїть 11 529 перевірок.

Не можна сказати однозначно, що цьогоріч перевірок побільшає, плани різних органів контролю суттєво різняться. Наприклад, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів минулого року планувало 49, але здійснило лише 4 перевірки, а цього року збирається провести аж 109. Натомість МВС мало б провести 130, однак провело 27, а у 2021-му в плані є 88 перевірок.

Окремо слід зазначити про інспектування Державної податкової служби, яка контролює й платників податків, і юридичних, і фізичних осіб. За даними Інспекційного порталу, минулого року податкова взагалі нікого не «чіпала». Жодної перевірки з 6 147 запланованих.

У 2021-му податківці мають намір провести 6 288 планових перевірок. Переважна більшість стосуватиметься юридичних осіб та фінансових установ – 4 269 перевірок. Щодо фізичних осіб, то податківці цікавляться конкретно 1 664 персонами. У планах також 355 перевірок юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та ЄСВ.

Якщо для бізнесу планові перевірки можуть бути великою неприємністю, то для громадян деякі органи контролю могли би бути дуже корисними. Скажімо, Держслужба з безпеки на транспорті, у 2020 році мала б провести 860 перевірок, а фактично здійснила лише 31. Якщо пригадати зношеність громадського транспорту та й деяких маршруток по всій території України, то стає моторошно від думки, що ніхто особливо не контролює цю сферу. При цьому в грудні Держслужба ще не склала плану перевірок на 2021-й, а станом на 12 січня його не оприлюднила.

Раніше «Слово і діло» розбиралося з експертом, хто потрапить у поле зору органів контролю та як формується план перевірок.

Також ми подивились, як зміниться податок на нерухомість в Україні та скільки доведеться платити в 2021 році.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал