Які обіцянки повинні виконати Шмигаль та міністри в 2021 році

Читать на русском
Голова МОЗ Максим Степанов обіцяв збільшити зарплати медикам, Олексій Чернишов – завершити реформу децентралізації.
kmu.gov

«Слово і діло» підбило підсумки 2020 року для уряду Дениса Шмигаля. Наші аналітики з'ясували, що найбільше обіцянок зміг виконати міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а Олег Уруський і Андрій Таран не виконали жодного зобов'язання. Сьогодні ми пропонуємо подивитися, що міністри обіцяють зробити в 2021 році.

Що обіцяє прем'єр Шмигаль на 2021 рік

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що в 2021 році лікарі, нарешті, будуть забезпечені усім необхідним – киснем, ліками, засобами індивідуального захисту. Ще один намір, пов'язаний із пандемією – збільшити кількість ПЛР-тестів на коронавірус до 100 тисяч на добу.

Кабмін має намір твердо рухатися шляхом цифровізації: Шмигаль заявив, що вже в 2021 році ліквідують усі паперові довідки в питаннях взаємин з державою, а вся державна бюрократія буде в електронному вигляді.

Олександр ТкаченкоМіністр культури та інформаційної політики України
Ткаченко планує у 2021 році створити 50 Центрів культурних послуг по всій країніСказано 2 жовтня 2020 р.Статус обіцянки: Не виконано

У першому кварталі наступного року прем'єр пообіцяв представити стратегію економічного розвитку України до 2030 року. Також у планах на рік – впроваджувати нові програми стимулювання економіки. «У наступному році ми продовжимо програми (підтримки бізнесу – ред.), які зараз існують, і будемо додавати нові. Ми зараз активно працюємо з Міністерством економіки, Національним банком, Міністерством фінансів над розробленням нових програм стимулювання економіки і кредитуванням. Це подальше здешевлення іпотеки: 10% – це не межа, ми хочемо іпотеку ще дешевше».

Що стосується «Великого будівництва»: Шмигаль зобов'язався, що в наступному році побудують та оновлять 7 тисяч км доріг, закінчать будівництво шляхопроводу в Херсоні, а також побудують і відремонтують майже 300 навчальних закладів.

Крім того, прем'єр заявив, що в 2021 році «Укрпошта» матиме 2 тисячі пересувних відділень по всій Україні.

Які обіцянки повинні виконати міністри

У міністра внутрішніх справ Арсена Авакова одне зобов'язання на 2021-й: відкрити в Україні 28 Центрів безпеки громадян. У центрі буде пожежно-рятувальна служба, поліцейський офіцер громади, швидка допомога і новація – піротехнічна служба ДСНС.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв наступного року підвищити зарплату середнього медичного персоналу до 15-16 тисяч гривень, а лікарів – до 20-22 тисяч. Також в 2021 році, за словами міністра, буде відновлено державне замовлення на підготовку епідеміологів: «За останні 4-5 років вирішили, що вони нам (епідеміологи, бактеріологи, вірусологи) взагалі не потрібні, і медико-профілактичні факультети, які були в наших університетах, просто були знищені і закриті. Відновлення державного замовлення, відновлення підготовки фахівців і їхнє навчання на медико-профілактичних факультетах – це ми вже плануємо запустити від наступного року».

Також Степанов хоче впровадити електронний рецепт на ліки, зокрема на ті, які містять наркотичні речовини. До 2022-го буде відкрито нове відділення лікарні «Охматдит». «У наступному році ми продовжимо реконструкцію та закупівлю обладнання, щоб відкрити наступне відділення. Крім блоку хіміотерапії буде центр екстреної медичної допомоги, повний спектр хірургічних відділень. Плануємо повністю закінчити до кінця 2021 року», – повідомив міністр.

Денис МалюськаМіністр юстиції України
Малюська запевнив, що у 2021 році розпочнуть роботу електронні сервіси для нотаріусівСказано 18 червня 2020 р.Статус обіцянки: Не виконано

Багато планів на 2021-й у міністрів економічного блоку. Голова Мінфіну Сергій Марченко заявив, що зарплати педагогів і лікарів зростуть щонайменше на 30%. Також Марченко хоче надати фінансову підтримку 75 мистецьким проєктам та 191 українському фільму. Кошти на це заклали в держбюджеті на наступний рік.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко перейнявся проблемами аграріїв: пообіцяв розпочати програму підтримки зрошення, запровадити програму підтримки картоплярства і нішевих культур, а також забезпечити запуск програм страхування для аграріїв. Якимись з цих обіцянок, можливо, вже буде займатися профільне міністерство, яке уряд відновив на своєму засіданні 28 грудня.

Віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пообіцяв, що від початку вересня 2021-го органи влади не зможуть вимагати в українців паперові документи.

Крім того, Федоров зобов'язався у 2021-му підключити до швидкісного фіксованого інтернету близько 11 тисяч соціальних об'єктів. «Це 2,5 млн українців, 5 тисяч сіл, школи, бібліотеки, лікарні. Зараз 39% шкіл, 37% лікарень і практично всі бібліотеки (92%) не підключені до якісного швидкісного інтернету. Для якісної роботи цих соціальних об'єктів потрібно саме оптоволоконне підключення, що забезпечить швидкість інтернету не менше 100 Мбіт/с», – розповів міністр.

Також міністр планує підключити всі міжнародні траси до мережі інтернет і створити єдиний реєстр народонаселення.

В оборонній галузі обіцянок на наступний рік лише дві. Віцепрем'єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський планує створити Агентство оборонних технологій (хоча і сказав, що коштів у бюджеті на це поки що немає), міністр оборони Андрій Таран – до березня законодавчо оформити процес розмежування повноважень держорганів в сферах національної безпеки і оборони.

Віцепрем'єр-міністр Ольга Стефанішина заявила, що в першому півріччі 2021-го відкриють 4 регіональні офіси з європейської інтеграції. Також, за її словами, протягом року між Україною і Євросоюзом відбудеться перший діалог з обміну даними: «Європейський союз запросив Україну приєднатися до платформи з обміну даними щодо кібербезпеки. Першим елементом в рамках такого діалогу є приєднання України до інструменту з кібербезпеки – опитувальника, де країна дає інформацію про свої процедури, дані, які може надати щодо захисту критичної інфраструктури. Відповідно, формується пул аналітиків на всьому континенті. Нас вже туди запросили. Після цього розпочинаємо діалог на вищому рівні щодо обміну даними».

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов пообіцяв наступного року «остаточно» завершити реформу децентралізації.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій запевнив, що в 2021-му встановлять 375 комплексів автоматичної фото-та відеофіксації дорожнього руху, а також понад 100 комплексів автоматичного габаритного контролю Weigh-in-Motion. Крім того, в планах Криклія розпочати обов'язковий аудит безпеки міжнародних доріг.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що президент Володимир Зеленський обіцяє на 2021 рік.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: