Зеленський перерахував кліматичні цілі України

Читать на русском
Глава держави Володимир Зеленський повідомив про кліматичні цілі України, головною з яких є досягнення вуглецевої нейтральності.

Глава держави Володимир Зеленський повідомив про кліматичні цілі України, головною з яких є досягнення вуглецевої нейтральності.

Про це він заявив на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, передає пресслужба Офісу президента.

Зеленський розповів, що в цьому році українці відчули негативний вплив від зміни клімату, адже в низці регіонів тривала посуха знищила урожай, на сході країни відбулися масштабні лісові пожежі. Захід постраждав від руйнівних паводків.

«Довгостроковою метою України є досягнення вуглецевої нейтральності. Будемо докладати зусиль, щоб максимально скоротити час досягнення цієї мети», - сказав глава держави.

Він підкреслив, що Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов'язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку-2030 та міжнародних кліматичних угод.

«Ми розглядаємо мету щодо викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% в порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%», - сказав президент.

Крім того, за його словами, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики.

Глава держави запевнив, що Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику і законодавство з Європейським зеленим курсом.

«Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої ​​трансформації вугільного сектора і розвитку національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів», - сказав він.

Також триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

«Ми почали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному та місцевому рівнях», - підсумував Зеленський.

Раніше кліматологи визнали аномалією відсутність лавин в Карпатах.

Також нагадаємо, в ООН анонсували кліматичний саміт.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...