Ядерні» хабарі від Микитася: підозрюваний залишився без обов'язків

Читать на русском
Антикорупційний прокурор і детектив Національного бюро не подавали клопотання про продовження процесуальних обов'язків підозрюваного.
Ігор Орловфото: НАЕК «Енергоатом»

Директор з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Ігор Орлов, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди від колишнього народного депутата Максима Микитася, залишився без обов'язків.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 7 грудня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС відпустив Орлова під 10 млн грн застави із покладанням обов'язків, а саме: прибувати за першим викликом; не відлучатися з міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншим підозрюваним Микитасем, а також здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше апеляційна палата ВАКС зменшила заставу до 6,5 млн грн і за Орлова внесли гроші.

Однак 28 листопада завершилася дія обов'язків і представник заставодавця подав до суду клопотання про повернення 6,5 млн грн застави, оскільки дію обов'язків не продовжували. В судовому засіданні представник заставодавця клопотання підтримав, просив його задовольнити. Додатково зазначив, що оскільки обов'язки щодо підозрюваного припинили свою дію, відсутні обов'язки й у заставодавця, а отже немає підстав у подальшому утриманні грошових коштів, внесених у виді застави.

Своєю чергою прокурор САП заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що припинення строку дії відповідних процесуальних обовязків не є підставою припинення застави. Вивчивши клопотання, суддя відмовила у його задоволенні. Вона вказала, що закінчення строку дії покладених на підозрюваного слідчим суддею обовязків не припиняє дію основного запобіжного заходу, яким у даному випадку є застава.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу Микитасю у наданні неправомірної вигоди. Також вони вручили підозру директору з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Ігорю Орлову.

Слідство встановило, що у 2017 році Орлов, зловживаючи своїм службовим становищем, уклав із компанією, підконтрольною Микитасю, договір на 929 млн грн. Згідно з ним ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об'єкт й досі не введено в експлуатацію.

Натомість упродовж 2017-2019 років сім'я директора ВП «Атомпроектінжиніринг» безоплатно одержала від ФК «Житло-капітал», очолюваної Єгором Смілим, і також підконтрольної Микитасю, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: