Квартири від Микитася: керівнику підрозділу «Енергоатому» визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд ухвалив рішення за клопотанням детектива та прокурора про застосування запобіжного заходу підозрюваному.

Вищий антикорупційний суд визначив 9,98 млн грн застави як запобіжний захід директору з нових ядерних установок відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» НАЕК «Енергоатом» Ігорю Орлову, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди від колишнього народного депутата Максима Микитася.

Таке рішення 7 жовтня ухвалила слідча суддя ВАКС Віра Михайленко, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію засідання.

«Клопотання детектива погодженого з прокурором про застосування запобіжного заходу – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Ігоря Орлова запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 9,98 млн грн», – оголосила суддя.

Також суд поклав на Орлова наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатися з міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншим підозрюваним Микитасем, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу Микитасю та Орлову. За версією слідства, Микитась безоплатно надав побудовані його фірмою квартири в Києві родині керівника відокремленого структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом». Натомість Орлов забезпечив перемогу компанії екснардепа на тендері зі спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива вартістю понад 1 млрд грн.

За даними «Слово і діло», дружина та мати директора ВП «Атомпроектінжиніринг» у 2017-2019 роки одержали майнові права на об'єкти незавершеного будівництва у ЖК «Сонячна Рів'єра» та ЖК «Верховина», які побудувала фірма Микитася «Укрбуд Девелопмент».

Нагадаємо, НАБУ і САП також підозрюють Микитася в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю НГУ.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку були оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: