Закладених в державному бюджеті-2021 коштів недостатньо для вакцинації та лікування українців від коронавірусу. Також брак коштів відчуватимуть інші важливі напрямки охорони здоров’я.
Про це повідомили на офіційній сторінці Національної служби здоров'я України у Facebook.
На наступний рік в бюджет закладається 123 млрд гривень на Програму медичних гарантій. Однак при такому фінансуванні не вистачить коштів на ряд напрямків.
Зокрема, в цьому бюджеті на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд гривень. З урахуванням динаміки захворюваності, вже в II кварталі 2021 року доведеться в 10 разів скоротити витрати на лікування.
Крім того, в бюджеті недостатньо коштів для фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинації від COVID-19.
«Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини та ще багатьох країн вже готуються до масштабного проекту вакцинації. І з боку України буде відповідальним і виваженим кроком – виділити на це кошти і забезпечити громадян захистом від хвороби», – йдеться в заяві.
Крім того, бюджет 123 млрд гривень не дозволить ввести доплати медикам за досягнення індикаторів якості. Також доведеться знизити кількість послуг по ранній діагностиці раку, які держава оплатить пацієнтам.
Нагадаємо, у проєкті держбюджету на наступний рік не врахували запит МОЗ на підвищення заробітної плати медикам. У відомстві пропонували закласти в бюджеті зарплату лікаря на рівні 23 тисяч гривень, медсестри - 17 тисяч, молодшого медперсоналу - 12 тисяч гривень.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»