«Новорічний» локдаун: чи варто посилювати карантин на свята

Читать на русском
Олексій Якубінполітолог

16 федеральних земель Німеччини готуються послабити коронавірусні обмеження у період новорічних свят. Раніше стало відомо, що влада Великої Британії погодилася створити можливості для святкування Різдва і пом'якшити карантинні обмеження. Водночас, в Україні обговорюється можливість запровадження повного локдауну на зимові свята. У коментарі «Слово і діло» політолог Олексій Якубін відзначив, що жорсткі обмеження у новорічний період підсилять негативні депресивні настрої серед людей й це матиме не тільки економічні наслідки.

«Загалом, цей рік був дуже складним для суспільства і це впливало на наше самопочуття. Карантин позначився на психіці. Чимало людей відчувало депресію. Я не виключаю, що самогубств побільшало за цей період. У деяких європейських країнах навпаки лібералізують обмеження, щоби у ситуації постійного тиску люди відчули послаблення. Тому зняття обмежень на свята, може бути й хорошою ідеєю з цієї точи зору», — сказав Якубін.

Політолог відзначив, що запровадження локдауну під час світ посилить депресивні стани у суспільстві.

У ВООЗ застерегли від послаблення карантину на РіздвоВООЗ застерігає від зняття обмежень на час різдвяних свят в регіонах з несприятливою епідеміологічною обстановкою.

«Я б навпаки радив би уряду робити акцент на послабленні, тому що це матиме свій негативний вплив. З економічної точки зору, само собою. Це стосується і частини споживання, бо люди у цей період планують покупки і продажі. Ці свята залишаються важливим сезоном для окремих сфер. У цій ситуації те, що може зробити уряд – наприклад, вирішувати проблеми медичної системи та розробляти програми підтримки незахищених верств населення», — пояснив експерт.

Відзначимо, компанії Biontech і Pfizer розпочали процес реєстрації вакцини від коронавірусу в США.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: